Nasza parafia - zdjęcia Ryszarda Szczęsnego

Ryszard Szczęsny był związany z parafią w Wiązownie od wielu pokoleń. Przodkowie, a głównie dziadek, Władysław Grzybowski, brat dziadka Wacław oraz matka, Leokadia, byli aktywnymi parafianami i wieloletnimi członkami chóru kościelnego.

Z wykształcenia ekonomista, a przez ponad sześćdziesiąt lat pasjonat fotografii. Uwieczniał wydarzenia rodzinne, kulturalno-społeczne oraz przyrodę Wiązowny i okolic.

Swoje prace prezentował na wernisażach i wystawach fotograficznych, w gablotach przykościelnych, a także na stronach internetowych. Był laureatem wielu konkursów fotograficznych o zasięgu lokalnym i krajowym.

W 2010 roku był nominowany w X Edycji Nagrody Marszałkowskiej Województwa Mazowieckiego „Człowiek roku". W czerwcu 2015 roku został wyróżniony przez Wójta Gminy Wiązowna tytułem „Zasłużony dla Gminy Wiązowna".
Zmarł w Poniedziałek Wielkanocny 2022.

szczesny.jpg

Rok 2019