Wędrownicy – skauting katolicki

W naszej parafii działają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Nasze zbiórki planujemy w taki sposób, aby realizować cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. Dbamy o to, aby w duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – budować wspólnotę nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat (wilczki) i młodzież (skauci i skautki). Prowadzimy oddzielne grupy dla chłopców (Wędrownicy św. Maksymiliana Kolbe) i dla dziewczynek (Wędrowniczki bł. Mamy Róży).

Kontakt do osób odpowiedzialnych za grupy skautowe:
– wilczki (dziewczynki) – akela Asia tel. 607 767407
– wilczki (chłopcy), skauci i skautki – szef gniazda Maciek tel. 602 741670
lub przez formularz kontaktowy.

Czuwaj!

Relacje z życia wspólnoty:

W sobotę 16.06.2018 r. trzech chłopców z gromady wilczków złożyło Obietnice przed naszym kościołem. Stasiek, Paweł i Tobiasz przestali być już "delikatnymi łapkami" i stali się pełnoprawnymi wilczkami. Po ceremonii ruszyliśmy na wędrówkę wzdłuż Mieni, podziwiając piękną przyrodę i niezwykłe widoki pokazujące się za każdym zakolem rzeki. Po wejściu na wysoki brzeg przeszliśmy przez Stefanówkę do Góraszki. Tam wzięliśmy udział w lokalnym pikniku, gdzie nasze skautki oferowały muffinki i lemoniadę.

W ostatnim tygodniu lipca planujemy nasz obóz. Zapraszamy na niego także nowych chłopców w wieku 7-10 lat, którzy chcą poznać przygodę i skautowe życie. Kontakt: 602 741-670.

Weekend 14 i 15.04.2018 r. był bogaty w wydarzenia dla dziewczynek z naszej gromady wilczków. W sobotę zebraliśmy się przed kościołem, gdzie podczas uroczystości z udziałem ks. Waldemara Przyrzeczenie Skautowe złożyła nasza nowa przyboczna - Bagheera. Po niej przyszła kolej na Kasię, Ulę, Tereskę, Zosię, Lenę, Hanię i Klarę, które złożyły Obietnice Wilczkowe. Spotkanie zakończyło się radosnym śpiewem hymnu Magnificat.

Dwie godziny później na Zrzutowisku "Pierzyna" w Malcanowie nasze wilczki wystąpiły wspólnie z gromadą z Glinianki podczas uroczystej akademii. Zaśpiewały "Dziś idę walczyć - mamo", "Dziewczynę z granatem", "Modlitwę harcerską", a na koniec gromkie "Błękitne rozwińmy sztandary". Nie był to jednak koniec naszej obecności na "Pierzynie". W niedzielę Ksiądz Proboszcz odprawił tam poranną Mszę polową, do której nasze skautki i wilczki przygotowały piękną oprawę muzyczną.

website builder. Create your website today.