Misje

Drogi Księże Proboszczu, kochani Parafianie,

Za chwilę w naszych sercach i rodzinach, powitamy Jezusa -Boga - Człowieka.
Niech ten czas tak bardzo podniosły i rodzinny wypełni wasze serca Radością i Pokojem.
Przy tej okazji, bardzo gorąco wam dziękuję za życzliwość, pamięć i wszystkie ofiary złożone na działalność misyjną. To dzięki wam, dzieci malgaskie z sierocińca REFUGE mają regularne posiłki i zdrową wodę. A wyrazem naszej wdzięczności niech będzie serdeczny uśmiech, modlitwa i gorące ŻYCZENIA: BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2021 ROKU.

brat Daniel Tomasz Kloch, 24.12.2020 r.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY OTWORZYĆ GALERIĘ

Br. Daniel Tomasz Kloch OMI urodził się 24 kwietnia 1964 r. w Otwocku. Wstąpił do nowicjatu w zgromadzeniu misjonarzy oblatów w Kodniu – w 1984 r. Pierwsze śluby złożył w 1985 r., natomiast śluby wieczyste w 1990 r. – w Obrze. Na Madagaskar wyjechał 27 lutego 1992 r. W Marolambo brat Kloch OMI prowadził szkołę przygotowującą chłopców z buszu malgaskiego do zawodu stolarza. Przed ukończeniem szkoły chłopcy ci otrzymują certyfikat i komplet narzędzi stolarskich, dzięki czemu mogą rozpocząć działalność zawodową w rodzinnych stronach. Często stają się tam katechistami i starszymi we wiosce. Aktualnie pracuje w mieście portowym Tamatav. Brat Daniel zajmuje się ochroną życia poczętego i ochroną tych dzieci, które są porzucane przez swoich rodziców. Założył stowarzyszenie „Bronimy życia”, które daje szansę na rozwój dzieci zagrożonych aborcją bądź porzuceniem, szczególnie bliźniąt, które są dotknięte malgaskim fadi, czyli przekleństwem. – Przebywając w buszu byłem zaszokowany śmiertelnością kobiet i dziewcząt przy porodzie, jak i liczbą kobiet porzucających w buszu nowonarodzone bliźnięta. W krajach takich jak Madagaskar wiedza o rozwoju życia jest bardzo mała. Dzięki pracy brata Klocha OMI, udało się zmniejszyć śmiertelność malgaskich dzieci o 90%, w miejscach gdzie dociera jego pomoc. Br. Kloch szerzy też na Czerwonej Wyspie kult Bożego Miłosierdzia.

Drogi Księże Proboszczu, kochani Parafianie,

Bardzo dziękuję każdemu z Was za pamięć i modlitwę w mojej intencji z okazji 35 rocznicy życia zakonnego. Dziękuję również za złożone ofiary do puszki na cele misyjne. Pieniądze już dotarły do mnie na Madagaskar, a jest to suma 3070 zł. Znaczną część przeznaczę dla dzieci ze schroniska REFUGE. Wspomogę też tłumaczenie na język malgaski „Dzienniczka” św. Faustyny. A za część tego wspaniałego DARU przygotujemy poczęstunek jubileuszowy dla tych, co się trudzą w głoszeniu Ewangelii. Niech Bóg wam obficie błogosławi i udziela wszelkich łask.

Pamiętający w modlitwie

brat Daniel Tomasz Kloch